Vizyon ve Misyon

03 Şubat 2021 14:15

Misyonumuz:

Türkiye Yüzme Federasyonu olarak federayonumuza bağlı tüm branşların ülkemizde yaygınlaşmasını sağlayarak sistemli bir biçimde istenen başarı  düzeyine  getirmektir. Sporcu ve  sporcu adaylarının yüzme federasyonumuza ait branşlarımızla spor yapmalarını sağlayarak,yüzme sporunu geliştirmektir.


Vizyonumuz:

Spor kültürünü benimsetmek, eğitim  ve spor hayatlarını birlikte yürütmelerini sağlayarak, yüzme branşını yaygınlaştırmak, tabana yaymak  ayrıca, başarı planlaması doğrultusunda yapılan çalışmalarla uluslararası boyutta ülkemizi tanıtan başarılarla temsil edecek sporcuların yetiştirilmesini sağlayacak projeler ve faaliyetlerde yer almaktır.


Stratejik Plan:

Federasyonumuz kurumsallaşma düzeyinin idari ve sportif alanlarda sürdürülebilir seviyelere getirilmesi,vizyoner planlamalarla  yeni departmanların kurulması ayrıca sportif anlamda Olimpiyat hedefi doğrultusunda sporcuların gelişimlerine destek verilmesi, önemli spor organizasyonlarında ülkemizin temsil edilmesi, sporun tabana yayılması ve geliştirilmesi ile kısa, orta ve uzun vadeli sportif planlamalar yapmaktır. Ülke genelinde belirli dönemlerde ulusal ve uluslararası gelişim programlarının düzenlenmesi ,hedef yarışlarda başarılar elde etmek ve  en önemli spor organizasyonu olan Olimpiyat oyunlarında katılım  kotasında en fazla sporcu ile   katılımın sağlanması, Tokyo 2020 de başarılar yakalamak  ülkemizi gururlandırmak ayrıca 2024 ve 2028 olimpiyatlarında madalya hedefiyle planlamalar yapılmaktadır.TYF Türkiye Yüzme Federasyonu